Image 1 title

type your text for first image here

Image 1 title

Image 3 title

type your text for third image here

Image 3 title

Světelná maska Noctura 400

Jak funguje léčebný efekt masky Noctura 400?

Pro pacienty, jejichž sítnicový oběh je oslaben diabetickou retinopatií, představuje pokles světla pod prahovou úroveň kritický okamžik, poněvadž při slabém světle zajišťují předávání vizuálního signálu do mozku tyčinky v sítnici. Tento princip fungování lidského zraku vyžaduje stálý přívod krve k sítnici i během spánku, přičemž právě odliv toku krve k tyčinkám může zapříčinit kyslíkovou deprivaci v klíčové centrální oblasti sítnice.Ta pak zvyšuje potenciální riziko ireverzibilního poškození normálního vidění za denního světla.

Světelná maska Noctura 400 udržuje konstantní nízkou úroveň světla dopadajícího přes noc na pacientova víčka, čímž zajišťuje osvětlení přesně dostačující k zamezení aktivace tyčinek. To zcela nebo částečně zabraňuje kyslíkové deprivaci centrální oblasti a umožňuje zachování vidění za denního světla. 

 

Technická specifikace a certifikace

Světlo masky vyzařuje diodová jednotka (POD), uschovaná v průhledném plastovém krytu, jehož vyklenutý povrch odpovídá tvaru zavřeného víčka oka. Zdroj světelné terapie poskytuje technologie OLED, která je naladěna na vlnovou délku 505nm, jež nikterak neruší běžný spánkový režim pacienta. Světelné diody jsou napájené bateriemi a přesně naprogramované na předepsaný léčebný cyklus. Tištený obvod, který kontroluje a umožnuje celé zařízení programovat, je zhotoven a certifikován dle norem ISO-9001.

Součástí setu oční masky je jemné, zcela hypoalergenní látkové pouzdro, do něhož se zdroj organického světla vkládá. Aby se pacient mohl těšit maximálnímu spánkovému komfortu, pouzdro se skládá z několika vrstev, vyrobených z kombinace polyesteru, polyuretanové pěny a nylonu. Bezvadné upevnění masky kolem hlavy zajišťuje nylonový suchý zip.

Světelná maska Noctura 400 odpovídá mezinárodním normám FDA QSR Part 820 a MHRA GMP a je v souladu s nimi certifikována. Podléhá certifikacím CE a ISO, které jej řadí do třídy IIa zdravotnických prostředků. 

 

Monitoring chování pacienta

Oční maska kromě základní ozdravné funkce umožňuje monitorovat a zaznamenávat dodržování léčby pacientem. V zájmu úspory energie v bateriise maska zapíná jen tehdy, je-li nasazena na očích pacienta. Pokud ji pacient v kterékoli fázi terapie sejme, světlo se vypne a tato skutečnost bude zaznamenána vnitřním procesorem masky. Na konci každého měsíce pacient vrátí původní masku k recyklaci a obdrží novou. V tomto momentu zařízení umožňuje stáhnout data o profilu chování uživatele a vyrozumět lékaře v případě, že pacient nepoužívá masku dle pokynů.